Informacje – wrzesień i nowy rok szkolny

  • Za nami wakacje. Jak na zbiórce wybrzmiało: jedni wypoczęli, drudzy prawie w ogóle, choć znalazły się osoby umiarkowanie zadowolone oraz wypoczęte. Ważne, aby zacząć z nową siłą kolejny rozdział naszej podróży za Panem Jezusem. Rozpoczynamy nowy rok szkolny, a z tym wiąże się powrót do naszej zwykłej dynamiki, porzucając już utęskniony błogi czas leniuchowania. W naszej parafii jest zadanie ułatwione i trudne zarazem, bo zaczynamy wielkim uderzeniem, którym jest parafialny odpust. Przeżyjmy piękny czas z Maryją, naszą Mamą, Przyjaciółką i Patronką.

 

  • W niedzielę odpustową służymy obowiązkowo na Mszy Świętej o 12:00. Przychodzimy już na 11:30! Zadbajmy o punktualność. Dodatkowo zapraszam na nieszpory o 17:45. Przychodzimy na 17:30 do zakrystii. Obecność również obowiązkowa, z wyjątkiem osób, które wyjeżdżają lub mają inne plany rodzinne. Po nieszporach zapraszam do salek, na coś słodkiego i chłodnego od Maryi.

 

  • W pierwszym pełnym tygodniu września służymy, kiedy komu pasuje. Ważne, aby być co najmniej na jednej wieczornej służbie. Zapisy na grafik tygodniowy będzie miał miejsce na sobotniej zbiórce.

 

  • Już teraz zapraszamy na zbiórkę, która odbędzie się w sobotę 09.09.2023 r. o godzinie 09:00. Przynosimy plany lekcji podpisane przez rodziców, które uwzględniają zajęcia dodatkowe. Wiadomo, że nasze plany będą się jeszcze zmieniać, dlatego nasz tygodniowy grafik na wrzesień jest tylko roboczy dla naszego porządku, aby parafialna liturgia była zadbana i piękna. Oficjalny plan będzie obowiązywał od pierwszej niedzieli października, tj. 01.10.2023 r. Wszystkie zmiany wprowadzamy do 30.09.2023 r.

 

  • Za tydzień, w sobotę 09.09.2023 r., odbędzie się nasz wspólny grill z rodzicami, czyli małe świętowanie na początek nowego roku szkolnego. Dokładna godzina zostanie podana na zaproszeniach, które wręczę każdemu ministrantowi po Eucharystii o 12:00. Dokładną porę musi jeszcze potwierdzić Ksiądz Proboszcz.

 

  • Trwamy w roku formacyjnym, którego hasło brzmi: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Dlatego kontynuujemy przede wszystkim wprowadzanie konkretu w życie, czyli nieustanne budowanie Wspólnoty. Dbajmy o nasze relacje, wzajemne wsparcie, pomoc, wrażliwość, a to prosta droga, aby poznać Boga i zachwycić się Przyjaźnią z Nim. Będąc blisko Niego, musimy w sobie pielęgnować te ideały, by następnie innych tego uczyć przez swój przykład. Pośród tych wielu myśli, ta sprawa nadal jest pilna i ogromnie ważna: nasz osobisty przykład zachowania, postawy, służby oraz zaangażowania. Spokojnie, będziemy RAZEM nad ty pracować, bo przecież jesteśmy wspólnotą Braci, a nie w wojsku. Nasz konkret ma wyrażać się w zrozumieniu drugiego człowieka i pragnieniu, aby być jeszcze bliżej Pana Boga i Jego Ołtarza, dlatego powtarzamy: „Służcie Panu z weselem” (Ps 100) oraz „Tylko twardziele służą w Kościele”. Twardziel Chrześcijanin to wrażliwy mężczyzna, ministrant, uczeń, który patrzy na dobro drugiego. Dlaczego? Bo tak by zrobił Jezus. Skąd to wie? Bo jest blisko Ołtarza.

 

Służba niedzielna
03.09.2023

07:30
09:00 – Konrad Bulas
10:30 – Igor Garlicki
12:00 – WSZYSCY (suma odpustowa)

17:45 – WSZYSCY (nieszpory)
18:30
20:30 – Marceli Bazan