Uroczystość patronalna ku czci św. Tarsycjusza

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r. obchodziliśmy święto patronalne ministrantów, ku czci św. Tarsycjusza. Była to okazja, by podziękować naszym ministrantom za ofiarną służbę, a także docenić i zobaczyć ich zaangażowanie w parafii.

O godz. 10.30 spotkaliśmy się na uroczystej Mszy świętej z przyjęciem nowych kandydatów do służby oraz wręczeniem kołnierzy ministrantom, którzy przez miniony rok przygotowywali się do tej posługi. Do grona kandydatów przyjęliśmy: Kacpra Pabiańczyka, Karola Korbasiewicza, Bartka Pilarczyka i Tobiasza Białasa. A kołnierze otrzymali: Mateusz Pyra, Przemysław Świętek i Szymon Baczyński. Podczas Eucharystii ministranci ponowili swoje przyrzeczenia służby Chrystusowi i odśpiewali hymn ministrantów. Brali również udział w inscenizacji nawiązującej do tematu kazania głoszonego przez ks. Proboszcza o Chrystusie Królu. Po Komunii świętej ministranci wręczyli Mamom róże, które były symbolem podziękowania za wszystko co rodzice robią dla synów – ministrantów, ale także oznaką przeproszenia za wszelkie niedociągnięcia z ich strony. Jak co roku udało się ofiarować piękny prezent dla parafii. W tym roku podarunkiem ministrantów stał się pojemnik na pateny oraz mirra do kadzidła. Rodzice ministrantów dołożyli się również do wyściełanych klęczników dla ministrantów na schody w prezbiterium. Oprócz pamiątkowego zdjęcia, ministranci po Mszy świętej uwielbili Pana Jezusa gestami i tańcem do piosenki „Wiara czyni cuda”, co wzbudziło wielkie pozytywne zdziwienie wśród rodziców i zebranych osób.

O godz. 17.00 rozpoczęła się druga część świętowania w salkach pod kościołem. Program artystyczny rozpoczął się skeczem: „Ministranci na kazaniu”. Po nim odbył się mini playback show. Ministranci śpiewali takie hity jak: „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, „Przez Twe oczy zielone” – Zenona Martyniuka czy „Jak nie my to kto” Mrozu, a nawet przeboje Dire Straits. Niespodzianką okazał się występ Mam z przerobioną piosenką Abby, opowiadający o życiu ministranta i jego rodziców. Stroje i wyjątkowe stylizacje zostaną nam na długo w pamięci.
Na koniec występu artystycznego zostały zaprezentowane fotomontaże, czyli przerobione zdjęcia ministrantów. Zostały one bardzo pozytywnie przyjęte przez publiczność. Po programie artystycznym wszyscy zasiedli do obficie zastawionych stołów przysmakami przyniesionymi z rodzinnych domów. Na koniec każdemu ministrantowi wręczono czarną torbę z pamiątkowym napisem: „Ministranci Parafii Matki Bożej – Katowice Osiedle Tysiąclecie Górne” oraz legitymację ministranta. Po raz kolejny rodzice i ministranci pokazali, że mogą razem modlić się i bawić. Oby jak najwięcej dobra działo się pomiędzy nami 😊