Wielkopostny czas skupienia

W sobotę 20 marca w ramach zbiórki o godz. 9:00 przeżywaliśmy wielkopostny czas skupienia, aby dobrze przygotować się do zbliżających się najważniejszych wydarzeń naszej wiary, do Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania.

Rozpoczęliśmy od wysłuchania fragmentu Pisma Świętego i konferencji na temat Mszy Świętej oraz pokus, które mogą nas od Niej odciągać. Potem była krótka szkoła śpiewu w czasie której uczyliśmy się piosenki. Wykorzystaliśmy ja później podczas drogi krzyżowej.  Właśnie to wielkopostne nabożeństwo było kolejnym punktem naszego spotkania. Odprawiliśmy je gromadząc się wokół krzyża, a rozważania  do poszczególnych stacji były czytane przez ministrantów i nawiązywały w treści do służby przy ołtarzu oraz życia ministranta. Modlitwę tą zakończyliśmy znakiem krzyża, który każdy mógł wykonać klęcząc przez chwilę przed krzyżem Pana Jezusa.
Po powrocie do domu była możliwość połączenia się na Skypie, gdzie odbył się konkurs dotyczący filmu „Największy z cudów”, który oglądaliśmy na ostatniej zbiórce. Za przygotowanie konkursu na kahoocie dziękujemy Marcelemu, który podjął się tego zadania. Natomiast zwycięzcami zostali: Wojtek Sebesta, Radek Świętek i Szymon Wowra.