Zbiórka sportowa i inne wydarzenia

Jesień upłynęła bardzo szybko w życiu ministrantów na Górnym Tysiącleciu. Oprócz opisanych wcześniej wydarzeń były: kino, laser house czy zbiórka sportowa. Tych wydarzeń jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie osobno opisywać, dlatego skupimy się na ostatnim.

Na jednej ze zbiórek, po ogłoszeniach organizacyjnych i poruszeniu spraw bieżących ministranci mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na rowerze. Zadanie było proste. Należało przyjść na zbiórkę z rowerem, tak aby móc brać udział w sportowych konkurencjach. Ci którzy nie mieli własnych rowerów mogli je pożyczyć od kolegów.
Każdy uczestnik otrzymał specjalną kartę zawodów, gdzie wpisywał swoje imię i nazwisko. Liczył się czas i zdobyte punkty. Trzeba było wykonać rozmaite zadania typu slalom czy jazda między dwoma liniami. Ponadto należało błyskawicznie zsiadać z rowerów i rzucać np. ringo, by zdobyć jak największą liczbę punktów czy odbijać paletkami piłeczkę. Trzeba było też rzucić do celu czy przebiec odpowiednią długość, tak by piłeczka nie spadła z paletki. Wszyscy ministranci radzili sobie doskonale pod czujnym okiem: Szymona Pabiańczyka, Wojtka Kaczanowicza, Jacka Burzyka czy Adama Skopala.

Najlepszym z grupy ministrantów najstarszych okazał się Paweł Gawłowski z czasem 1. 34 sekundy, z grupy średniej Marceli Bazan z czasem 1.43 sekundy i wśród młodszych Dawid Heyda z czasem 1.41 sekund.


Na szczególne wyróżnienie zasługują najmłodsi uczestnicy: Przemek Świętek, Bartek Pilarczyk i Maciek 🙂

Jak się później okazało jeszcze na długo po zakończeniu zbiórki ministranci już na „własną rękę” pobijali swoje rekordy….