Zbiórka sportowa za nami

W ostatnim czasie były spotkania w grupach, parafialny etap Olimpiady Liturgicznej, a nie było??? No właśnie. Przeczytajcie sami 🙂
Podczas zbiórki w sobotę 30 marca 2019 roku oprócz spraw organizacyjnych związanych z przygotowaniem asysty na Drogę Krzyżową ulicami Parafii i bieżących informacji, udało się przeprowadzić niespodziankę sportową. Mając w pamięci zbiórkę rowerową, która cieszyła się wielką popularnością wśród ministrantów, postanowiliśmy powtórzyć pomysł. Zrealizowaliśmy go tym razem na salkach. Zadaniem ministrantów było jak najlepiej wykonać zadane konkurencje sportowe, a na specjalnie przygotowanych kartkach liczono punktację.
Stanowiska były związane z odbijaniem ping-ponga, rzutkami, kręglami, rzucaniem ringo. Dodatkowo trzeba było rzucać do celu, czy spróbować umieścić ping – pong w kubku po napojach, co było nie lada wyzwaniem. Nad właściwym wykonaniem zadań czuwali animatorzy.

W I grupie ministrantów najmłodszych zwycięzcą okazał się Bartek Dobras zdobywając aż 280 punktów, następnie Piotr Kaczkowski z 260 punktami na koncie i na trzeciej pozycji Jakub Kułach z 210 punktami.

W II grupie powyżej 12 lat wzwyż pierwsze miejsce przypadło Bartoszowi Stychno, który zdobył 250 punktów, po nim Dawid Heyda mając 210 punktów i na trzeciej pozycji Paweł Gawłowski, który zdobył 150 punktów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!